ÜCRETSİZ VELİ YARATICI DRAMA ATÖLYESİ 

Velilerimizi yaratıcı drama hakkında ücretsiz bilgilendireceğiz

Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği mezunu, Yaratıcı Drama Yüksek Lisansını Ankara Üniversitesi’nde tamamlamış doğaçlama tiyatro oyuncusu Uzm. Başak Fındıkçıoğlu danışmanlığında yapılacak olan çalışma Tiyatrohane’nin Alsancak’taki atölyelerinde gerçekleşecek. İki saat sürece atölyeye sadece velilerin katılması gerektiği bildirilirken gelmek isteyen velilerin telefon ile rezervasyon yapması gerektiği açıklandı. Atölye çalışmasında, drama kavramı ayrıntılı olarak açıklanacak ve yaşantı atölyesi ile velilerin süreci birebir deneyimlemelerini sağlanacak.Yaratıcı Drama Eğitimleri, çocuğun kişisel gelişimini doğrudan etkileyen; çocukların bilişsel, devinişsel ve duyuşsal becerilerini geliştirmek için yaparak, yaşayarak öğrenme ve aynı zamanda yaratıcılıklarını geliştirecek doğaçlama temeline dayanan çalışmalardır

Yaratıcı dramanın önemine dikkat çeken Uzm.Başak Fındıkçıoğlu , “ Yaratıcı Drama adeta bir silah gibidir uzmanlığı olmayan kişiler tarafından verilen eğitim çocukların gelişimini olumsuz etkileyebilecek pek çok sorun yaratabilir. Velilerimiz ne yazık ki bu konuda çok bilinçli değil çünkü bu tür çalışmalar Türkiye’de yeni yeni üretilmeye başladı ve her sektörde olduğu gibi ticaret mantığı ile kirletiliyor. Bizim amacımız velileri konunun önemi ile ilgili bilinçlendirmek. Bu nedenle çalışmamız ücretsiz ve her veliye açık. Okulların başlangıç tarihi yaklaştıkça sosyal medyada okula başlama, okul başarısı vs. konularında yazılar da dolaşmaya başladı.  Birbirlerinin tezini çürüten bu yazılar kafa karıştırıcı olabiliyor. Yazılarla kalsa yine iyi. Arkadaşlarınız, öğretmenler, televizyon programları… Her kafadan bir ses, bir çözüm. Size yardımcı olmaya çalışsalar da bazen daha büyük korkulara ve gerginliklere sebep olabiliyorlar.Bu yazıların, söylemlerin ortak özelliği; genel geçer olmalarıdır. Bireysel farklılıkları göz ardı etmesidir. Çoğunlukla söylenen yöntemler işe yarıyor olsa da doğru yöntem çocuğunuza göre olanıdır.Bu noktada size düşen en zor görev; çocuğunuzu objektif olarak değerlendirebilmektir. Nelerden hoşlanır, nelerden korkar, damarı nedir? Kendinizden bağımsız, annelik duygusunu kenara bırakarak değerlendirmelisiniz. Karşınızdaki bireyi tanıdığınızda doğru iletişim yöntemini de bulacaksınız.” şeklinde konuştu.

Tiyatrohane’nin halka ilişkiler uzmanı Melike Bilgiç ise “ Çalışmamız tamamen ücretsiz. Sadece velilerimizin katılacağı atölye çalışmasının etkili olabilmesi için belli bir kontenjan belirlemek durumundayız. Konu ile ilgili bize internet sitemizdeki telefon numaralarından ulaşıp veya sitedeki formu doldurup kayıtlarını yaptırabilirler. Bu çalışma ile hem yaratıcı drama ile ilgili uzman kişiler ışığında bilgi alacaklar hem de daha önce yaşamadıkları bir deneyim ile katılımcı olacaklar” dedi.  

  • Halka İlişkiler Uzmanı, Melike Bilgiç
  • Telefon: 0232 422 26 31 – 0507 132 26 32
  • Adres: Kıbrıs Şehitleri Caddesi, Süsler Apartmanı, No: 48 Daire: 1-2 Alsancak / İzmir

FORMU DOLDURARAK ÜCRETSİZ ATÖLYEYE KATILABİLİRSİNİZ.

İSİM SOYİSİM *
İSİM SOYİSİM
TELEFON *
TELEFON
REZERVASYON ONAYI İÇİN LÜTFEN TELEFON NUMARANIZI GİRİNİZ.