kAYITLAR BAŞLADI! TELEFONLA BİLGİ ALABİLİRSİNİZ.

Temel Oyunculuk Atölyesi; tiyatro sanatına ve oyunculuğa hobi amaçla ilgi duyan ama aynı zamanda uygulamalı, akademik ve bilgi temelli bir arayışta olan herkese açıktır. Oyunculuk mesleğine ilgi duyan katılımcılar içinse çok değerli temel bilgiler içermektedir. Atölye süresince her sene yeni bilgiler ışığında güncellenen müfredatlar uygulanır.

Süre-Günler-Bütçe: Detaylı bilgi için arayabilirsiniz.

Gruplandırma: Oyunculuk atölyelerimiz genç ve yetişkin grupları olarak yaşa göre ayrılmaktadır. Genç grubu lise öğrencilerini, yetişkin grubu ise 18 yaş ve üzeri katılımcıları kapsar.

*Üniversitelerin oyunculuk bölümlerinde okumak isteyen katılımcılar için “Yetenek Sınavlarına Hazırlık Atölyesi” uygundur.

*5-14 yaş arası katılımcılar için “Yaratıcı Drama Atölyesi” uygundur.

OYUNCULUK ATÖLYE İÇERİĞİ

Oyunculuk atölyelerimiz, alanında uzman ve ilgili bölümlerden mezun liderler tarafından gerçekleştirilmektedir. Program kapsamında rol, konuşma sanatı teknikleri, doğaçlama tiyatro ve dans-hareket konularını içeren bir müfredat uygulanmaktadır.

Süreçte oyunculuk, doğaçlama ve dans-hareket derslerine 3 ayrı lider eşlik etmektedir. Dans ve hareket çalışmalarının yapıldığı “Fiziksel Tiyatro Atölyesi” tercihinize göre seçmeli ders olarak uygulanır.

* Seçmeli olan Fiziksel Atölyesi için aşağıdaki düğmeye tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

Atölye içeriğinde Konstantin Stanislavski' nin Metod Oyunculuğu temel alınarak, yine Stanislavski'nin uzantıları olan Sanford Meisner, Michael Chekhov, Eric Morris gibi metodistlerin oyunculuk egzersizlerinden yararlanılmıştır. Nefes ve ses çalışmaları kapsamında Kristin Linklater, Patsy Rodenburg egzersizlerinden yardım alınmaktadır.

Doğaçlama ve dans-hareket dersleri kapsamındaki çalışmalarda müfredatımız aşağıdaki metodistlerin çalışmalarından faydalanarak planlanmıştır.

  • Rudolf von Laban, Irmgard Bartenieff, Moshé Feldenkrais, Jerzy Grotowski, Vsevolod Meyerhold, Jacques Lecoq, Augusto Boal

*Yukarıda belirtilen ve müfredat kapsamında faydalanan metodların her biri eğitimi yıllarca süren ve ustalık gerektiren çalışmalardır. Atölyelerde metodların sadece ilgili kısımları müfredata dahil edilmiştir. Liderler daha önce bu metodların uzmanları eşliğinde deneyimledikleri çalışmaları uygulamaktadır. Eğitim deneyimlerinden yola çıkarak yenilikçi egzersizler planlamışlardır.

Oyunculuk Atölyesi müfredatı içerisindeki bazı kazanım, başlık ve çalışmalar;

  • Farkındalık, özgüven, kendini tanıma ve tanıtma egzersizleri,

  • Ekip olma, grup içinde enerji dengeleme, sözlü ve sözsüz iletişim

  • Doğaçlama, mimik, diksiyon, fonetik, ses, nefes, ve farklı oyunculuk metod uygulamaları

  • Tiyatro metinlerinden tirad çalışmaları,

  • Dans ve hareket derslerinde; oyunculukta hareket çalışmaları, fiziksel tiyatro ve SALSATION®

    *SALSATION® antrenman kurallarını yenilikçi dans hareketlerine çeviren bir dans çalışmasıdır. Salsa, modern dans ve Hip-Hop unsurları içeren bir çalışmadır. Her yaşa uygundur ve bir dans deneyimi gerektirmez. Türkiye'de ilk ve defa ve İzmir'de Tiyatrohane tarafından uygulanmaktadır.

OYUNCULUK ATÖLYESİ KADROSU

Ads%C4%B1z+tasar%C4%B1m.jpg

Kadro

Özgeçmişler

OYUNCULUK ATÖLYESİ SONRASI

Oyunculuk Eğitimini tamamlayanlar isterlerse kendi ilgi alanlarına göre Tiyatro Topluluğu  ya da Doğaçlama Tiyatro  ile  profesyonel bir anlayışla pratik yapma fırsatı yakalayarak çalışmalarına devam edebilirler. 

hg.jpg

Tiyatrohane Oyuncuları

Doğaçhane Oyuncuları


TİYATROHANE GİBİ OLMAYANLAR

Kronos MD iş birliğiyle, Halil İbrahim Göker'in hayat verdiği "Fahri Yıldız" tiplemesi sizlerle.