FACEBOOK KAPAK GÖRSELİ 2 821 312.png

Sıx Feet Under, Mad Man ve House Of Cards dizilerinden tanığımız yazar Rick Cleveland seyircilere, şiddetin tohumlarının sinsice içimize nasıl atıldığını, komediyi ve acı gerçekleri mükemmel bir dengede harmanlayarak ustaca bir "kara komedi" oyunu olarak sunuyor. 

Oyun, insan öldürmeyi bir "iş" edinen iki kiralık katilin, seri olarak işledikleri cinayetlerin oluşum öykülerini, kurbanları için ele aldıkları bakış açılarını, aile kavramından ne anladıklarını, çocuk figürünün kendileri  üzerindeki etkilerini ve en önemlisi sistemin onlar için nasıl işlediğini, şiddet teması etrafında örerek anlatıyor.Rick Cleveland, bütün eseri boyunca önemsiz, ayrıntı gibi görünen şeylerin hayati önem taşıdıklarını ve hafife alınmamaları gerektiği konusunda bir uyarıda bulunmuş. Ufak tefek sebeplerden dolayı çıkan tartışmaların, paylaşılmayan sıkıntıların, onur kırıcı davranışların, sıradan bir insanı nasıl bambaşka bir insana dönüştürebileceğini genelden özele giderek yorumlamış.
Yönetmenin Notu; 21. yüzyıl aşırılıkların sıradanlaşma dönemi oldu ve belki de 80’ler ve 90’lar popüler kültürü toplumu bu duruma hazırladı. Televizyonun yaygınlaşması ile birlikte vahşet ve cinsellik sıradanlık kazandı. “Jerry ve Tom” bu kanıksamanın komedisini ortaya çıkaran ustalıklı bir kalemin eseri. Oyunun metni oyunculuk açısından doğallığı sağlamasının yanı sıra yakın tarihimize de ciddi göndermeler içeren modern çağın en güçlü oyunlarında biri. Oyun bir kara komedi olmanın yanı sıra seyirciyi tezatlıklar ağına sürükleyen bir mafya - komedi filmi havası içine sokuyor. “Erk Bilgiç”