Yazan: Dario Fo

Yöneten: Erk Bilgiç

Sahne Tasarımı ve Uygulaması: Emrah Tümer - Mert Ayan

Oyuncular: Müge Sandıkçıoğlu - Okan Özkul - Ahmet Kaan Alkan - İlker Yıldırım - Gamze İşler - Mine Erden - Mutlu Akyıldız - Dila Kavasoğlu

 

249550_10151487261093565_18279829_n copy.jpg

Kadın hakları ve kadın özgürlüğü, sadece içinde yaşadığımız coğrafyada değil, dünyanın pek çok bölgesinde evrensel bir sorun olarak algılanmaktadır. Süregelen sorunları vurgulama konusunda pek çok çalışma ve proje yapılsa da elbette tiyatro gibi bir sanatın içinden çıkan eleştiri çok daha etkili ve çarpıcı olacaktı. Özellikle DARİO FO gibi güncel sorunları bütün gerçekliğiyle ortaya koyabilen bir yazarın elinde sadece basit bir eleştiri olmaktan çıkan kadın sorunları, kadınların kendilerine tuttukları makyajsız bir aynaya dönüşüyor. Prova sürecinde elimden geldiğince bu gerçekliğin etrafında bir reji gerçekleştirmeye çalıştım. 

"Şişman Kadın" ve "Kahraman Kadın" gerçek anlamda içimizden karakterler. Köşe başındaki satıcı ya da karşı komşumuz. Bu gerçekliğin seyirciye ulaşması adına bir kadının etrafında dönen fiziki dünyanın, o kadının psikolojik dünyasına yansımasını sahneye taşıdım. "Kadınlardan Konuşalım" sizi kadın dünyasına kısa bir yolculuğa çıkaracak.

Erk Bilgiç

Yönetmen