OYUNCU / YÖNETMEN/ OYUNCU KOÇU

erk bilgiç

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Sahne Sanatları Bölümü, Oyunculuk Anasanat Dalı’ndan mezun olduktan sonra profesyonel tiyatrolarda oyuncu olarak görev almıştır. Ulusal kanallarda yayınlanmış pek çok dizi ve film çekmiştir. 2007- 2008 yılında "Karayılan", 2008 "Bir Varmış Bir Yokmuş", 2009-2010 "Kavak Yelleri", 2010-2011 "Bitmeyen Şarkı" ve "İzmir Çetesi" gibi dizilerde ve "Veda" sinema filminde performans göstermiştir. İstanbul’da dizi, sinema ve reklam seslendirmesi üzerine çalışmıştır.

Erk Bilgiç 2013 yılında Tiyatrohane’yi kurmuştur. Eğitimlerine ve sahne çalışmalarına Tiyatrohane’ de devam etmektedir.

Seslendirme yaptığı bazı projeler: 120 sinema filmi, Sıla, Kurtlar Vadisi, Asi, Dur Yolcu, Annem, Köprü dizileridir. Sinema ve Dizi çalışmalarının yanı sıra sahne üzerindeki çalışmalarına aralıksız devam etmektedir.

YALANIN ARDINDAKİ ETKİNLİK GALERİSİ 1.png

2009-2011 yılları arasında Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde akşam okulları bölüm başkanlığı yapmış, 2011-2013 yılları arasında ise İzmir Akkademi Tiyatro’da oyunculuk, seslendirme eğitimi vermiş ve yönetmenlik yapmıştır.

Yönettiği oyunlardan bazıları; Sibylle Berg'in "Köpek Kadın Erkek", Moliere'in "Hastalık Hastası", J.P.Sartre'ın "Gizli Oturum", Dario Fo'nun "Kadınlardan Konuşalım", Aziz Nesin'in "Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz", Haldun Taner'in "Ay Işığında Şamata", Gyula Hay'ın "At", Ece Türkmut'un "Veresiye Teklif Etmeyin Lütfen", Aziz Nesin'in " Düdükçülerle Fırçacıların savaşı",  Ion Baieşu'nun "Paspas", Bertolt Brecht'in "Arturo Ui'nin Yükselişi", Rick Cleveland'ın "Jerry veTom" ve George Orwell'in 1984 adlı romanından uyarlanan "Sürüm: 1.9.84 oyunlarıdır.

2016 yılında Türkiye Prömiyeri yapılan; Hülya Nutku'nun yönettiği, Harold Pinter'ın "Sevgili" adlı oyununda ve Zeynep Nutku'nun yönettiği Nick Rongjun yu'nun "Yalanın Ardındaki" oyunlarında rol almıştır.

IMG_1546.JPG
erkbilgiç.jpg