BİZ TİYATROHANE AİLESİYİZ.

Tiyatrohane deneyimli ve kendi konusunda uzman kadrosu ile İzmir’de fark yaratan bir akademik yapıya sahiptir.

Prof. Dr Özdemir NUTKU danışmanlığında, Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Oyunculuk Ana Sanat Dalı mezunu Erk BİLGİÇ tarafından kurulan Tiyatrohane, içerisinde sahne sanatları üzerine farklı disiplinleri barındıran bir gösteri sanatları merkezidir. Tiyatrohane deneyimli ve kendi konusunda uzman kadrosu ile İzmir’de fark yaratan bir akademik yapıya sahiptir. Uzun ders saatleri ile çalışmalarını sürdüren uzmanlarımız, atölye sürecinin eksiksiz tamamlanması konusunda titizlik ile çalışmaktadırlar.

Atölye sonrasında oyuncularımıza sunulan olanaklar sayesinde kendilerini gerçekleştirme ve öğrendiklerini hayata geçirme imkanı sunuyoruz.

Tiyatrohane hangi temeller üzerinde yükseliyor?

Tiyatrohane için ilk adımlar atılırken özümüze saygılı ve yaşadığımız çağın getirdiği yenilikçi estetik eğilimlere açık bir eğitim ve uygulama topluluğu olarak, kendimizi "Tiyatrohane" olarak adlandırmaya karar verdik.

Kurum kültürümüzün temelinin samimiyet ve şeffaflık kavramları üzerine yükselmesi kararlaştırıldı. Bu süreçte oyuncularımız, öğrencilerimiz, eğitmenlerimiz ve tasarımcılarımız ile çıkılan yolda, yapılan toplantılarda gerçekleştirmek istediğimiz projeleri düşündüğümüzde, yaratıcı yönümüzün yanı sıra vereceğimiz eğitim ile nasıl farklı bakış açıları yaratabileceğimizi kurguladık.

Sanat üretimi yapmakla sınırlı kalamayız. Toplumun farklı kesimlerini oluşturan bireylerin hayatlarına dokunarak elle tutulur bir fark yaratabiliriz ancak ve bu görevi büyük bir kararlılık ile üstleniyoruz.

"Tiyatrohane" üretmeye ve keşfetmeye meraklı herkes için kapılarını ardına kadar açıyor


HEP BİZ ANLATTIK, BİRAZ DA ONLAR ANLATSIN.


"Neden oyunculuk eğitimi almak istiyorsunuz? "

Bu soruya aldığımız komik cevaplar Tiyatrohane oyuncuları ile tamamen doğaçlama olarak tekrar canlandırıldı. 
İyi  seyirler.