YARATICI DRAMA  / DOĞAÇLAMA LİDERİ

başak fındıkçıoğlu

Gazi Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Sınıf Öğretmenliği Bölümünden mezun olmuştur. Daha sonra Ankara Üniversitesi, Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Yaratıcı Drama Yüksek Lisans programını tamamlamıştır. 2008’den beri Oyun Hamuru Doğaçlama Tiyatro grubunda oyunculuk ve eğitmenlik yapmaktadır.

2011 ve 2012 yıllarında Forum Bornova Kukla Oyunu Yarışması’na öğrencileri ile katılmış her ikisinde de Jüri Özel ödülü kazanmıştır. Pek çok ulusal ve uluslararası  konferans, seminer ve festivalde bildiriler sunmuş, atölye çalışmaları yürütmüş ve kreatör kadrosunda bulunmuştur. TÜBİTAK, AB vb. destekli  projelerde eğitmenlik yapmıştır.

2012-2013 yılları arasında İzmir Akkademi Tiyatro’da Yaratıcı Drama dersleri vermiştir.

2015 yılının Kasım ayında ise Zik Zak  Grup'da düzenlenen "Yaratıcı Yazma Etkinlikleri" eğitimini bitirmiştir.

2016 yılının Haziran ayında İzmir Büyükşehir Belediyesi kapsamında gerçekleşen dört modüllük "Toplumsal Cinsiyet Eşitsizliği" eğitimini tamamlamıştır.

2016 yılının Ağustos ayında ise Tiyatro Medresesi'nde düzenlenen "Hareket Temelli Yaratıcı Oyunculuk" eğitimini bitirmiştir.

2017 yılının Temmuz ayında ise Tiyatro Medresesi'nde düzenlenen "Judith Liberman ile Masal Anlatıcılığı" eğitimini bitirmiştir.

2017 yılının Ağustos ayında ise Toprak Sahne'nin düzenlediği  Sevda Çevik'in yürüttüğü "Doğaçlamalarda Masal" eğitimini almıştır.

Halen sınıf öğretmenliği yapmakta ve Ege Üniversitesi Eğitimi Fakültesi, Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulunda ders vermektedir.

Yaratıcı Drama ve Genç Drama çalışmalarına Tiyatrohane’de devam etmektedir.

Doğaçhane 'nin moderatörlüğünü ise Öğr.Gör. Erdem Erem ile paylaşmaktadır.